Я придбав наливну підлогу TM BUDMAJSTER D-108. За дотримання технологій на четвертий день у мене вся стяжка розтріскалася павутинням і місцями бухтить. Товщина шару від 3 до 15 мм, залежно від нерівності стяжки. На старій стяжці були сліди бітумної мастики, на яку в СРСР клеїли ПВХ плитку. Питання: чи мастика може бути причиною розтріскування? Ґрунтував 2 рази СТ17 Ceresit. Як можна виправити підлогу? Залити зверху ще шар чи збивати весь із старою стяжкою?

Причин виникнення тріщин у вашому випадку може бути декілька:
1. Якщо для приклеювання плитки ПВХ використовувався клей на основі бітуму, то навіть при її знятті, є велика ймовірність того, що поверхня була просочена праймером на основі бітуму, який може сильно погіршувати зчеплення цементного розчину з основою;
2. Також у радянські часи під час будівництва соціального житла, дуже часто використовувалися досить слабкі стяжки (менше М100). Цементні склади для вирівнювання підлог застосовувати на таких підставах не рекомендується (основа повинна бути не меншою за марочною міцністю, ніж застосовувана суміш). Якщо міцність основи значно відрізняється від міцності суміші, є ризик появи тріщин та іноді відшарування розчину від основи;
3. Ще одна помилка у застосуванні була допущена, коли частина бітумного клею була залишена на поверхні основи. Основа повинна бути з однорідним водопоглинанням.

Варіанти вирішення проблеми (виходячи з отриманої від Вас інформації):
1. Для отримання максимально якісного результату необхідно демонтувати нівелір-масу, що потріскалася, і очистити стяжку від клею. Якщо перед клеєм використовувалися праймери на бітумній основі (стяжка не сіра, а має коричневий відтінок), потрібно знімати і стяжку. Можна обійтися без демонтажу стяжки, якщо можна підняти рівень підлоги на 3 см і відповідно застосувати конструктивне рішення без жорсткого зчеплення стяжки з основою.
2. Якщо після видалення розчину нівелір-маси та бітумного клею основа сірого кольору (не просочувалося бітумними праймерами), то його потрібно ретельно пропилососити, обробити глибокопроникною ґрунтовкою G-50 або G-51 і після висихання ґрунтовки, вилити нівелір-масу D-319 (Склад на гіпсовій основі і тому може застосовуватися на підставах марочною міцністю М100).
3. Найризикованіший, але й найбюджетніший спосіб виходу з цієї ситуації – почекати близько трьох тижнів після виливання, розшити тріщини, видалити місця відшарування та залити розчинною сумішшю ДОЛІВКА-319. Після висихання відремонтованих ділянок всю поверхню прогрунтувати і вилити D-319 в мінімальному шарі 4 мм.

Для отримання детальнішої консультації звертайтесь до технічного фахівця за номером гарячої лінії 0 800 507 101