Пристрій підлоги необхідно починати після завершення попередніх внутрішніх будівельних, монтажних і спеціальних робіт, при виконанні яких може призвести до пошкодження або руйнування підлоги.
При проведенні робіт необхідно дотримуватися чистоти поверхні і запобігати попаданню сторонніх предметів в покриття, користуватися сухою і чистою взуттям та інструментом.
До початку робіт по влаштуванню елементів підлоги необхідно виконати огляд будівельного об’єкта, для встановлення його готовності до виконання робіт і визначення стану основи під пристрій елементів підлоги. Приділіть увагу наявності на поверхні відхилень від горизонталі, міцності і вологості підстави під пристрій елементів підлоги.
Підготовка підстави
При підготовці основи необхідно дотримуватись вимог ДСТУ-Н Б А.3.1-23, СНиП 2.03.13 и ДСТУ-Н Б В.2.6-212.
Стан підстави впливає на експлуатаційні характеристики нанесеною суміші і надалі – на надійність всієї конструкції підлоги. Поверхня повинна бути міцною, однорідною, очищеною від пилу, бруду, жирів і т.п. Всі залишки розчину і слабкі місця підстави необхідно видалити. Обезпилювання поверхні необхідно виконувати перед нанесенням на основу грунтувальних емульсій. Пил краще видаляти промисловим пилососом; жири, масла і т.п. – струменевого промиванням або іншими ефективними методами; неміцні верхні шари, видаляти за допомогою фрезерної машини.
Способи підготовки підстави вибирають в залежності від його стану відповідно до вимог ДСТУ-Н Б В.2.6-212.
Тріщини підстави ремонтуються заповненням їх епоксидними або полімерцементними складами. Варіант вибирається відповідно до проектного рішення і залежить від типу тріщин.
Якщо стяжка виконується на роздільному шарі, а основа має глибокі активні тріщини, то їх ремонт рекомендується проводити силовим замиканням з епоксидними складами. Ремонт проводиться таким чином: наявні тріщини в бетонній основі необхідно розширити і поглибити механічним способом на глибину 1/2-1/3 товщини верхнього шару і шириною до 5 мм; відрізний фрезою прорізати поперечні шви (з кроком 150-200 мм) для укладання в них металевих скоб. Тріщини і зазори ретельно пропилососити, прибираючи з них пил і залишки; заповнити епоксидною масою і вставити в поперечні шви металеві скоби, потім знову заповнити епоксидною масою.
Обробка поверхні ґрунтуючою емульсією
Для поліпшення адгезії з основою і підвищення растекаемости розчину, очищену основу обробляється спеціальним ґрунтуючою емульсією (таблиця 1). Грунтування проводиться після завершення підготовки і висихання поверхні.
Грунтування підстави слід виконувати по всій поверхні без пропусків. При цьому не допускається на поверхні підстави утворення калюж з грунтуючих емульсій.
Грунтующая емульсія наноситься щіткою, валиком, або за допомогою розпилювача. Чим глибше мінеральне підставу просочується ґрунтовкою, тим більший ефект даного технологічного процесу. Грунтующая емульсія збільшує адгезію самовирівнюються сумішей до основи, зменшує поглинання підставою води з свеженанесенного шару і утворення повітряних бульбашок на поверхні вирівнюючого шару, покращує розтікання нівелюють сумішей.
Після висихання ґрунтуючої емульсії на оброблену поверхню в різних місцях наносять невелику кількість води і візуально визначають зміни. Якщо вода швидко поглинається (просочується) в основу, то необхідно нанести другий шар ґрунтуючої емульсії.
Залежно від типу підстави, при влаштуванні підлоги рекомендується застосовувати грунтуючі емульсії відповідно до таблиці 2.
Приготування розчинної суміші
Приготування розчинних сумішей призначених для ручного нанесення ДОЛІВКА-10, ДОЛІВКА-11, ДОЛІВКА-12, ДОЛІВКА-112, ДОЛІВКА-108, ДОЛІВКА-118, ДОЛІВКА-198, ДОЛІВКА-318, ДОЛІВКА-319 наступне: в ємність з необхідною кількістю чистої води засипається суха суміш, така послідовність дозволяє уникнути утворення грудок. Потім суміш ретельно перемішується з використанням спеціальної мішалки (електродриль з насадкою, будівельний міксер і т.п.) до отримання однорідної консистенції.
Приготовану масу необхідно витримати протягом 5 хвилин для повного розчинення і активізації всіх компонентів, які входять до складу сухої суміші і перемішати ще раз. Для приготування розчину необхідно використовувати тільки чисту воду з температурою +20°С итільки пластикові чисті ємності.
Пропорції приготування розчинних сумішей, і основні характеристики наведені в таблиці 3.
Приготовление растворной смеси предназначенной для машинного нанесения, осуществляется в емкости штукатурного агрегата – сухую смесь смешивают с водой и перемешивают до однородного состояния согласно инструкции. Таким образом, возможно приготовление ДОЛІВКА-108, ДОЛІВКА-118, ДОЛІВКА-318 и ДОЛІВКА-319.
Соотношение пропорций при приготовлении нивелирующих смесей должно быть выдержано очень точно, поскольку избыток воды ведет к уменьшению прочности покрытия, а недостаток – к ухудшению текучести смеси. Текучесть нивелирующих смесей для пола можно определить с помощью теста: цилиндр диаметром 5 см і висотою 4,5 см встановлюється на скло або глазуровану керамічну плитку і наповнюється приготовленої сумішшю розчину. Після чого циліндр знімається. Суміш розтечеться рівним плямою. Через дві хвилини лінійкою вимірюється діаметр плями. Якщо він буде 18-20 см – можна починати роботи. Якщо діаметр менше, це говорить про нестачу води.