Кладка газобетонних блоків

Точність укладання першого ряду блоків впливає на наступні ряди, а в результаті – на точність будівництва всього будинку, тому даній операції необхідно приділити особливу увагу.

Перед початком кладки необхідно провести перевірку горизонтальності фундаменту, а також в разі потреби вирівнювання. Задавши першим рядом кладки рівну горизонтальну поверхню, ви максимально полегшите укладання подальших рядів. Для вирівнювання поверхні фундаменту використовуйте ремонтну суміш цементну ТИНК-10. Підготовку ремонтної суміші до застосування виконайте згідно з інструкцією на упаковці.

Через добу після вирівнювання підстави, перед тим як приступити до зведення стін, слід виконати відсічну горизонтальну гідроізоляцію фундаменту, що забезпечує захист від вологи нижніх рядів газобетонной кладки. В якості гідроізоляції можна використовувати рулонні бітумні матеріали.

Для кладки газобетонних блоків використовуйте суміш для кладки цементну теплоізоляційну МУР-160 або МУР-110.

Перший ряд блоків укладайте на шар з розчину МУР-160 нанесений поверх гідроізоляції. Консистенція розчину повинна бути пластичною, тобто щоб при нанесенні розчину зубчастої кельмою борозенки зберігали свою форму, не розтікалися. У той же час розчин не повинен бути дуже густим. У процесі виконання робіт періодично перемішуйте розчин для підтримки його консистенції.

Кладка починається з закладання блоку в кожному кутку будівлі. Горизонтальне і вертикальне положення блоків контролюйте за допомогою рівня і при необхідності змінюйте гумовою киянкою. Між встановленими кутовими блоками розтягуємо шнур – причалювання і заповнюємо перший ряд.

Після укладання першого ряду блоків обов’язково відшліфуйте верхню поверхню кладки (як і кожну наступну) за допомогою спеціальної вирівнює терки, з метою вирівнювання і поліпшення зчеплення розчину з блоками. Дрібні частинки і пил, що утворилися в результаті шліфування необхідно ретельно очистити щіткою.

Кладочні суміш за допомогою зубчастої каретки, що підбирається в залежності від товщини блоків, нанесіть на поверхню 2-3 блоків, не залишаючи вільних зон. Каретка дає рівномірний розподіл суміші по поверхні блоку. Товщина шару від 2 до 5 мм.

Черговий ряд кладки почніть з кутів, при цьому необхідно пам’ятати про правило перев’язування елементів. Зсув наступного ряду блоків щодо попереднього має становити не менше 8-12 см; Кутові блоки з максимальною точністю укладіть на шар суміші кладки. Їхнє становище контролюйте за допомогою рівня і при необхідності змінюйте гумовою киянкою.

Після закладки кутових елементів, між ними розтягуємо шнур і заповнюємо черговий ряд кладки. Виступаючий з шва розчин не затирається, а віддаляється за допомогою кельми. Товщина шва між газоблоками не повинна перевищувати 5 мм. Стіну необхідно зводити рівномірно, без так званого витягування кутів.

Оптимальний температурний режим для проведення робіт з укладання газобетонних блоків від + 5 ° С до + 25 ° С . При температурі вище + 25 ° С поверхню блоків бажано рясно зволожувати водою. При роботі в холодну пору року для кладки газобетонних блоків використовуйте кладочні суміш із спеціальною протиморозною добавкою МУР-160 ЗИМА.