Пристрій захисного шару з армуючої сіткою зі скловолокна починають після затвердіння клейового розчину, що фіксує положення теплоізоляційних плит, а також після закріплення їх дюбелями, але не менше ніж через три доби.
Для досягнення необхідних функціональних характеристик при влаштуванні захисного шару потрібно дотримуватися наступних правил:
– при приготуванні, нанесенні, і в процесі набору міцності розчинної армуючої суміші, температура повітряне повинна бути нижче + 5 ° С;
– армований шар необхідно захищати від прямих сонячних променів, сильного вітру, опадів, а температура повітря при цьому не повинна перевищувати + 30 ° С.
Розчинна суміш повинна забезпечувати покриття сітки, як з боку теплоізоляційного шару, так і з боку зовнішнього оздоблювального шару.
Сітка не повинна бути видна на поверхні армованого шару.
Перед пристроєм основного захисного шару з армуючої сіткою зі скловолокна, необхідно виконати попереднє (посилене) армування в місцях підвищеної напруги і на ділянках з можливими механічними пошкодженнями.
Для зміцнення кутів віконних і дверних прорізів застосовують додаткові смуги з армуючої сітки розміром не менш 300 мм х 200мм , рекомендуються смуги з склосітки розміром 500 мм х 300 мм.Армуючі елементи укладають на попередньо нанесену розчинну суміш (товщина шару не менше 2 мм) КРИТТЯ-113 або КЛЕЙ-124, КЛЕЙ-114 діагонально щодо віконного або дверного блоку (під кутом 45 °) так, щоб середина довгої сторони (500 мм) прилягала до зовнішнього кута отвору, і утаплівают за допомогою шпателя.
УВАГА!
Не можна приклеювати армуючої сітки шляхом укладання на теплоізоляційні плити, не покриті сумішшю розчину, яку потім наносять одноразово на сітку.
У місцях примикання різних видів теплоізоляційних матеріалів завжди виконується місцеве посилення армування з перекриттям цього стику не менше ніж на 100 мм в обидві сторони.
Рекомендується посилювати зовнішні кути будівлі, кути віконних і дверних прорізів спеціальними пластиковими куточками з сіткою. Куточки встановлюються встик по відношенню один до одного, з нахлестом сітки в місцях стику мінімум на 10 см. Посилення із застосуванням пластикових куточків виконується наступним чином: на обидві площини кута на ширину випусків сітки монтируемого куточка наноситься розчинна армована суміш КРИТТЯ-113 (або КЛЕЙ-114, КЛЕЙ-124) і розрівнюється зубчастим шпателем (розмір зуба 4 мм). Потім в шар розчинної суміші вдавлюється куточок, так, щоб через його технологічні отвори проступив розчин. Полки куточка необхідно щільно притиснути до площини кута будівлі. Розчинна суміш, проступила через осередки сітки, знімається і розрівнюється гладкою стороною шпателя або терки. Сітка повинна знаходитися в середині шару розчинної суміші. На горизонтальних кутах необхідно встановлювати куточки з капельником.
При використанні кутових профілів з сіткою, склосітку з фасадної поверхні не заводять на укіс, торець її повинен знаходитися на рівні дверного або віконного отвору, а сітка кутового профілю заводиться внахлест на сітку профілю примикання. Допускається використовувати на кутах віконних і дверних прорізів куточки з легких металевих сплавів. В цьому випадку при влаштуванні армуючого шару з двох сторін на кут повинен бути заведений армуючий матеріал не менш ніж на 100 мм. На кутах будинку сітка повинна бути загорнута на 150 мм з кожного боку.
Для посилення кутів відмінних від 90 ° слід використовувати спеціальний профіль, величина кута якого може бути змінена в міру необхідності.
У верхній частині будівлі склосітку заводять на торець теплоізоляційних плит, розташованих близько парапету або близько карнизної плити.
Над стиком різних видів теплоізоляційних матеріалів завжди виконується місцеве посилене армування, але обов’язково з перекриттям цього стику на відстань не менше 100 мм по обидві сторони стику.
Частини будівлі, найбільш схильні до механічних пошкоджень в процесі експлуатації, а саме, стіни першого поверху до висоти 2-2,5 м, а також в місцях примикання сходових маршів, терас і балконів, при необхідності можуть бути посилені додатковим шаром сітки, тобто подвійним армуванням (антивандальний захист). При застосуванні панцирної сітки (сітки для цоколів), армування, виконується в один шар і встик, щоб уникнути утворення потовщень в місцях стиків. Стики панцирної сітки додатково «проклеюються» стрічками звичайної штукатурної сітки призначеної для систем утеплення, з напуском від стику в кожну сторону по 5-10 см. Товщина антивандального шару повинна становити не менше 6 мм.
Пристрій антивандального захисту з використанням панцирної сітки виконується перед установкою кутових профілів, що підсилюють елементів, і пристроєм основного армованого шару.
Пристрій основного армування необхідно починати тільки після висихання додатково посилених шарів. Для пристрою основного армування, використовуються полотнища сітки зі скловолокна, завдовжки від 3 м до 5 м. Вони накладаються на тільки що нанесену зубчастим шпателем розчинну суміш КРИТТЯ-113 або КЛЕЙ-114, КЛЕЙ-124, вирівнюються і утапліваются в неї.
Розгладження стеклосетки проводиться від середини полотнища по діагоналі вниз до країв, з нахлестом на сусідні полотнища не менше ніж на 100 мм.
Армована сітка повинна розміщуватися всередині шару розчинної суміші, трохи ближче до зовнішньої поверхні. Полотна армуючої сітки укладають вертикально зверху вниз до капельником цокольного профілю. Армуючий матеріал повинен бути рівномірно розтягнутий, хвилі, зморшки, складки неприпустимі.
Товщина захисного шару з армуючої сіткою зі скловолокна повинна бути не менше 3 мм при використанні тонкошарових штукатурок, а при використанні фасадних фарб – не менш як 5 мм.
У разі необхідності монтажу архітектурних елементів на поверхні фасаду (пілястри, наличники, карнизи) їх установку можна виробляти не раніше ніж через 72 години після нанесення захисного шару.
Архітектурні елементи приклеюються до поверхні захисного шару з використанням клейових сумішей КЛЕЙ-104, КЛЕЙ-114 або КЛЕЙ-124. Нанесіть шар клейової суміші на всю поверхню архітектурного елемента, звернену до фасаду, і розрівняйте товщиною не більше 4 мм. Зубчастої кельмою сформуйте гребінчастий профіль і встановіть архітектурний елемент на поверхню фасаду згідно проекту.
При необхідності додатково закріпіть архітектурні елементи фасадними дюбелями необхідної довжини, з огляду на сумарну товщину: теплоізоляції, клейових шарів і архітектурних елементів. Кріплення архітектурних елементів дюбелями виконується тільки після висихання клейової суміші, але не раніше ніж через 72 години після приклеювання.
Армування архітектурних декоративних елементів виконується аналогічно армуванню основної поверхні фасаду. Розмір армуючої сітки необхідно вибирати з урахуванням напуску на основну поверхню фасаду не менше ніж на 100 мм.