Нанесення декоративно-захисного покриття

Після завершення попередніх етапів по влаштуванню системи фасадної теплоізоляції можна приступати до нанесення декоративно-захисного покриття або, простіше кажучи, до декоративного штукатурення та фарбування фасаду.

За 4-6 годин до нанесення декоративно-захисного шару на поверхню захисного шару нанесіть пензлем або валиком Ґрунтуюча емульсія КРИТТЯ-50 або КРИТТЯ-51. Грунтуючу емульсію рекомендується застосовувати в нерозбавленому вигляді, при температурі повітря від +5°C до +30°С.

Для зручності при нанесенні і формуванні фактуриза 8-10 годин до пристрою декоративної штукатурки основу можна обробити грунт-фарбою КРИТТЯ-62. При нанесенні покриття шибки, декоративні елементи, столярні та металеві вироби необхідно захищати від попадання ґрунтуючої емульсії на їх поверхню. У разі потрапляння ґрунтуючої емульсії на ці поверхні їх слід негайно очистити.

Для декоративного оздоблення використовуються:

– декоративні штукатурні суміші ТИНК-141, ТИНК-144, ТИНК-151, ТИНК-153, ТИНК-241, ТИНК-244, ТИНК-247, ТИНК-251, ТИНК-253
– суміші для шпаклювання ТИНК-21, ТИНК-22
– акрилові водно-дисперсійні декоративні штукатурні суміші ТИНК-643, ТИНК-645, ТИНК-651, ТИНК-654
– силіконові водно-дисперсійні декоративні штукатурні суміші ТИНК-743, ТИНК-745, ТИНК-751, ТИНК-754

Декоративні мінеральні штукатурні суміші та суміші для шпаклювання поставляються у вигляді сухої суміші і зачиняються водою перед застосуванням. Акрилові та силіконові декоративні штукатурні суміші – готові до застосування матеріали, поставляються в заданому кольорі і не вимагають змішування з водою. Підготовку мінеральних декоративних покриттів до застосування проводите згідно інструкції на упаковці.

Металевим шпателем або теркою нанесіть декоративну штукатурну суміш, товщина шару може бути трохи більше розміру фактурообразующего заповнювач. Розрівняйте шар до товщини, рівної розміру заповнювача. Структуруйте матеріал без натиску пластикової теркою до отримання вираженої фактури поверхні.

Декоративні штукатурки, призначені для отримання покриття з рівномірно-шорсткою структурою, затираються круговими рухами. Декоративні штукатурки, призначені для отримання покриття з бороздчатою структурою, затираються лінійними рухами. Для створення однорідної структури важливо, щоб ці рухи були рівномірними, одного напрямку і амплітуди. Періодично видаляйте надлишки матеріалу, що утворюються на робочій поверхні пластикової терки.

При обробці поверхні декоративної штукатурної сумішшю необхідно виключити перерви дотримуючись правила нанесення розчинів “мокре на мокре». Завершувати обробку можна тільки на кордонах площин (кутах), під водостічними трубами або в місцях з’єднання кольорів і фактур. Якщо це неможливо через велику площі, розділіть поверхню малярською стрічкою на окремі ділянки.

УВАГА!
Малярську стрічку необхідно зняти до затвердіння штукатурної суміші.

Шпаклювальні суміші на білому цементі ТИНК-21 і ТИНК-22 наносяться рівномірно на основу металевим шпателем і вирівнюються до необхідної товщини. Для отримання рівної поверхні необхідно через 5-15 хвилин (Залежить від умов навколишнього середовища) після нанесення шпаклювального розчину за допомогою пластикової або нержавіючої тертки виконати повне розгладжування поверхні.

Також з використанням даних шпаклювальних сумішей можна отримати декоративні поверхні способом моделювання різноманітними інструментами. Рельєф поверхні формується в результаті спеціальної техніки нанесення і використання різних інструментів. При роботі можуть застосовуватися циклі, шпателі, щітки, структурні валики, кельми, гладилки, руки майстра і т.п. Малюнок готового покриття залежить від виду інструменту, характеру мазків, сили натиску, кута нахилу і способу руху інструменту, а також від навичок і фантазії майстра. Формування фактури виконується через 5-15 хвилин після нанесення шпаклівки.

Витримайте технологічна перерва перед наступною операцією згідно з інструкцією на упаковці і технічної інформації на застосовувану суміш. Час висихання декоративного шару залежить від температури і відносної вологості повітря і складає, приблизно, 24 години.

Для додаткового підвищення експлуатаційних і декоративних якостей фінішні покриття, виконані з мінеральної штукатурки або шпаклівки, рекомендується фарбувати, використовуючи фарби БАРВИ-61, БАРВИ-71 або БАРВИ-81.

За 6 годин до початку фарбування затверділий штукатурний або Шпаклювальний шар обробіть ґрунтуючою емульсією КРИТТЯ-51, використовуючи кисть або валик. Витримайте технологічна перерва (~ 4-6 годин) перед наступною операцією згідно з інструкцією на упаковці. Проведіть забарвлення поверхні в два шари з використанням кисті, валика або фарборозпилювача. При використанні фарб БАРВИ-61 або БАРВИ-71 другий шар фарби наносять через 3 години, а при використанні фарби БАРВИ-81 – через 12 годин.

При необхідності консистенцію фарб можна змінити, додавши невелику кількість чистої води (див. Таблицю).

Тривалість висихання фарби залежить від температури і вологості навколишнього середовища і складає приблизно 3 години.

Підготовку водно-дисперсійної штукатурної декоративної суміші до застосування проводите згідно інструкції на упаковці. Залежно від умов застосування, консистенцію суміші можна змінити, додавши невелику кількість чистої води, але не більше 125 мл на 25 кг маси.

Перед нанесенням водно-дисперсійної штукатурної суміші поверхню захисного шару обробити грунтуючою фарбою відповідно до таблиці.

Грунтуючу фарбу ретельно перемішати. Пензлем або щіткою нанести на поверхню. Тривалість висихання грунтуючою фарби залежить від температури і вологості навколишнього середовища і складає приблизно від 3 до 6 годин.

Гладкої нержавіючої теркою або металевим шпателем нанесіть водно-дисперсійні штукатурну суміш. Мінімальна товщина нанесення штукатурки відповідає максимальному розміру зерна заповнювача.

У момент початкового схоплювання (коли розчин перестану т прилипати до інструменту) структуруйте матеріал за допомогою пластикової терки. Декоративні штукатурки, призначені для отримання «камінцева» фактури покриття, затираються круговими рухами пластикової терки. Декоративні штукатурки, призначені для отримання фактури “короїд”, затираються лінійними, круговими і перехресними рухами пластикової терки.

УВАГА!
Під час формування фактури поверхню штукатурки зволожувати не можна.

Штукатурну суміш необхідно наносити методом «мокрий на мокрий»,не допускаючи висихання затертого ділянки до нанесення наступного. Інакше місця з’єднань будуть помітні.

Щоб уникнути відмінностей у відтінках кольору, при використанні кольорових водно-дисперсійних декоративних штукатурок, необхідно на одну поверхню наносити штукатурну суміш однієї і тієї ж партії виготовлення.

Час твердіння суміші залежить від характеру основи, температури і відносної вологості повітря, і становить приблизно 24 години, час повного висихання – три тижні.