Способи нанесення клейового розчину на пінополістирольні плити

Для приклеювання пінополістирольних плит використовуються спеціальні клейові суміші ТМ «БУДМАЙСТЕР»: КЛЕЙ-104, КЛЕЙ-114, КЛЕЙ-115 або КЛЕЙ-124.

Клейовий розчин наносять безпосередньо на плиту утеплювача, варіанти нанесення вибирають виходячи з таких умов:

 

СУЦІЛЬНИЙ – якщо поверхня стіни не має видимих відхилень. При суцільному способі шар клею наносять на всю поверхню плити і вирівнюють зубчастим шпателем з розміром зуба 10х10 мм. Попередньо перед нанесенням основного шару клею, для поліпшення адгезії поверхню утеплювача необхідно прогрунтувати цієї ж клейовий сумішшю. При застосуванні суцільного способу клейова суміш повинна бути віддалена від країв утеплювача на 10-15 мм.

 

МАЯЧКОВИЙ – якщо поверхня стіни має нерівності від 5 мм до 10 мм. Клей наноситься на внутрішню поверхню теплоізоляційної плити по всьому її периметру смугами шириною 50-80 мм і товщиною 5-10 мм, на відстані 10-15 мм від країв. Смуги повинні бути з розривами, щоб не утворювалися повітряні пробки. А посередині плити в двох або чотирьох місцях – маячки діаметром 100 мм.

 

ПОЛОСОВИЙ – якщо поверхня має нерівності до 5 мм. Клей наносять у вигляді смуг на відстані 10-15 мм від країв плити по всьому її периметру, а потім посередині. Смуги, нанесені по периметру, повинні бути з розривами, щоб не утворювалися повітряні пробки.

Неправильно підібраний клей або спосіб нанесення клейового розчину може призвести до відшарування плит пінополістиролу разом з іншими верствами фасаду.

Рекомендуємо застосовувати комплексну систему будівельних сумішей для утеплення ТМ «БУДМАЙСТЕР» – така система включає в себе необхідні і, відповідно, правильно підібрані суміші гарантованої якості.