Прошарок підлоги забезпечує оптимальні умови для влаштування та подальшої експлуатації покриття, створюючи при цьому рівну, гладку та стійку поверхню. Основне призначення – підготовка підлоги під наступне укладання підлогових покриттів (ПВХ, килимове покриття, керамічна плитка, лінолеум тощо).
В якості прошарку, призначеної для вирівнювання бетонних основ і стяжок підлоги на мінеральній основі, використовуються наступні матеріали: ДОЛІВКА-108, ДОЛІВКА-118, ДОЛІВКА-318, ДОЛІВКА-319. Необхідну суміш для влаштування прошарку статі вибирають в залежності від характеристики підстави, ступеня відхилення поверхні від горизонталі і фінішного покриття підлоги (для зовнішніх підстав не застосовують нівелірмасси, до складу яких входить гіпс). Залежно від міцності прошарку, її адгезії, до основи визначається можливість пристрою того чи іншого виду покриття.
При виборі і влаштуванні покриттів по прошарку підлоги необхідно дотримуватися рекомендацій виробників покриттів.
Улаштування прошарку підлоги під покриття з використанням сухих будівельних сумішей ТМ «Будмайстер» виконуються в наступній послідовності:
– перевірка основи і огляд її стану;
– підготовка поверхні основи;
– улаштування стяжки (ДОЛІВКА-10, ДОЛІВКА-11, ДОЛІВКА-112 або ДОЛІВКА-12) при необхідності;
– приготування нівелюючої суміші і перевірка її плинності;
– нанесення нівелюючої розчинної суміші на поверхню основи;
– розрівнювання розчинної суміші по поверхні основи по раніше встановленими реперами;
– деаерація розчинної суміші;
– витримка розчину і догляд за ним.
Підготовка підстави під пристрій прошарку статі. При наявності на поверхні підстави цементного молочка, його слід видалити. При застосуванні нівелюють сумішей ТМ «БудМайстер» міцність основи повинна відповідати показникам, зазначеним у таблиці. В ідеальному випадку, міцність основи повинна дорівнювати міцності прошарку. Неміцні шари видаляються, тріщини розширюються і заглиблюються механічним способом, знепилюючих, грунтуються і закладаються сумішшю, якої в подальшому виконується прошарок статі, але більш густої консистенції.
Перед нанесенням нівелюють сумішей встановлюють маяки. Для цього проводиться нівелювання поверхні, визначається відхилення стяжки від горизонталі і на підставі отриманих даних, на відстані 1,5-2 м встановлюють маяки або репери відповідної висоти. Якщо ж вирівнювання бетонної поверхні передбачається на невелику товщину шару і перепади не перевищують розрахункову товщину заливки використовуваної нівелює суміші для підлоги, то в такому випадку в основу через кожен метр вкручують шурупи, які і служать маяками.
Завершальною стадією перед нанесенням нівелює суміші є грунтування підстави. Сильно поглинає підставу обробляється ґрунтуючою емульсією КРИТТЯ-51 або КРИТТЯ-50, слабо поглинає підставу – ґрунтуючою емульсією КРИТТЯ-60.
При ручному нанесенні розчинної суміші, площа повинна бути розділена на технологічні ділянки, які можна залити протягом часу придатності розчину до використання. Якщо основа, на яку буде виливатися розчин, має деформаційні шви, то їх необхідно продублювати також у нівелює шарі. Шви виконуються шляхом прорізання нівелює шару спеціальним інструментом (наприклад, кутова шліфувальна машина), на глибину 1/2-1/3 товщини шару. Шви прорізаються, коли підлога готова до початкових навантажень.
Площі отриманих прямокутних полів, при влаштуванні деформаційних швів, не повинні перевищувати 20 м.кв. Перед пристроєм прошарку статі, також необхідно обов’язково виконати ізоляційні шви – відокремити монолітну підлогу від стін ізоляційним матеріалом, наприклад, таким як пінополістирольні смуги, спінений поліетилен, демпферні стрічки і т.п.
Позначену технологічну площу заливають сумішшю, починаючи з далекого кута і відразу ж деаерують (видаляють повітря) за допомогою жорсткого шипованного валика. Суміш розливається по підлозі смугами 30-50 см і розподіляється по поверхні основи за допомогою широкого сталевого шпателя. Заливка повинна проводитися досить швидко, щоб не допускати підсихання кромки попередньої смуги, інакше рівну поверхню отримати не вдасться. Приміщення повинне заливатися сумішшю за один прийом. Якщо площа приміщення велика, її необхідно розбити на окремі ділянки, і заливати через одну. Проміжки заливаються після висихання попередніх смуг.
При машинному нанесенні суміші, ширина оброблюваної поверхні за один прохід, не повинна перевищувати 6-8 метрів. Роботу починають уздовж найбільш віддаленої від виходу стіни. Шланг потрібно проводити досить низько і рівномірно, контролюючи товщину виливання. В процесі виливання розчину необхідно постійно доповнювати засипний ковш сухою сумішшю з мішків, а також контролювати постійні параметри роботи.
При нанесенні сумішей для вирівнювання необхідно строго дотримуватися рекомендацій щодо допустимої товщини шару застосовується нівелює суміші. Час висихання і затвердіння нівелюють сумішей для підлоги залежить від товщини шару, а також від температури і вологості приміщення і підстави.
Варіанти пристрою прошарку підлоги з фінішним покриттям керамічною плиткою