Улаштування стяжки підлоги

Стяжку виконують, якщо необхідно вирівняти який-небудь елемент підлоги під покриття, створити покриттю заданий ухил, створити міцний шар по нежестким елементів перекриття (наприклад, по тепло- або звукоізоляційним плитам), захистити гідроізоляційний шар. Товщина стяжки призначається проектом, але не повинна перевищувати гранично допустимих показників.

Для пристрою стяжки використовуються сухі будівельні суміші: ДОЛІВКА-10, ДОЛІВКА-11, ДОЛІВКА-12, ДОЛІВКА-112.

Пристрій стяжки може виконуватися за наступними конструктивними схемами:

– стяжка пов’язана з основою;
– стяжка на роздільному шарі;
– стяжка на теплоізоляційному шарі.

Технологія пристрою стяжки наступна:

– Підготовка поверхні;
– Обробка поверхні ґрунтуючою емульсією;
– Пристрій направляючих для отримання горизонтальної поверхні;
– Приготування розчинної суміші;
– Укладання розчинної суміші.

Підготовка поверхні полягає в очищенні підстави від пилу, бруду, масляних плям та інших речовин, які впливають на адгезію суміші до поверхні підстави, ремонту тріщин, вибоїн, і т.п.

Стяжки, пов’язані із заснуванням застосовуються в сухих приміщеннях без спеціальних вимог до теплоізоляції, з міцним несучим підставою. Така конструктивна схема забезпечує щільну і жорстку зв’язок стяжки з несучим підставою і стійкість до високих навантажень.

При влаштуванні підлоги в нових будівлях або приміщеннях зазнають деформації, для запобігання утворення тріщин, спучування і відшарування стяжки, необхідно пристрій ізоляційного матеріалу по периметру стін, товщиною 10 мм, при цьому товщина шару стяжки повинна бути не менше 20 мм. В якості ізоляційного матеріалу може бути застосований спінений поліетилен, пінополістирол, демпферні стрічки і т.п. Після підготовки підстави, ізоляційний матеріал закріплюється у вигляді смуг уздовж стін і інших виступаючих елементів.

Для пристрою монолітної (пов’язаної з основою) стяжки необхідно пристрій направляючих (маякових рейок). Висота маякових рейок повинна бути рівною заданій товщині стяжки. Рівень верху маякових рейок визначають за відмітками, які виносять на стіни за допомогою нівеліра або водяного рівня, потім встановлюють за допомогою рулетки або вимірювальної лінійки позначки верху маяків. Відповідно до нанесеними на стіні відмітками через 1,5-2 м,встановлюють маякові рейки.

Напрямні можуть бути попередньо виготовлені з розчину, призначеного для пристрою стяжки, які потім залишаються в шарі стяжки, або металеві Е-образні профілі які кріпляться до основи за допомогою суміші для анкерування, і також залишаються в шарі стяжки, виконуючи додатково функції деформаційних швів. Правильність обладнання маяків (напрямних) перевіряють контрольним рівнем і правилом.

Перед укладанням розчину поверхню необхідно ретельно очистити від пилу і обробити відповідної ґрунтуючою емульсією.

Приготування розчинної суміші проводиться відповідно до інструкції зазначеної на упаковці.

Суміш розчину укладають між двома маякового рейками і розрівнюють рейкою-правилом (рис. 6) або спеціальним скребком, який спирають на дві маякові рейки.

При влаштуванні стяжки під подальшу гідроізоляцію з використанням КРИТТЯ-116 або КРИТТЯ-156 необхідно створення закругленого або притупленного кута примикання стяжки до вертикальних конструкцій будівлі.

радіус заокруглення r повинен бути не менше 100 мм,а фаска повинна бути шириною 100-150 мм і розташована під кутом 45° до поверхні стяжки. Для освіти закругленого кута розчин, накиданий в кут, розрівнюють поздовжнім ребром малого або великого штукатурного напівтертка або шаблону, переміщаючи його в напрямку знизу вгору: з горизонтальною на вертикальну площину. Притуплений кут роблять полутерком шириною 100-150 мм, який переміщують уздовж стіни, тримаючи його так, щоб робоча площина напівтертка була під кутом 45 ° до поверхні стяжки.

При влаштуванні закругленого або притупленного кута примикання стяжки до вертикальних конструкцій рекомендується застосовувати суміш ДОЛІВКА-12 + ЗАПРАВА-65, або ДОЛІВКА-10 + ЗАПРАВА-65.

При міцності підстави менш допустимої пристрій стяжки необхідно виконувати на роздільному шарі (наприклад, поліетиленова плівка товщиною 0,2 мм). Суміш розчину товщиною мінімум 30 мм наносять поверх розділового шару зі спеціальної поліетиленової плівки, яку укладають внахлест, і з заходом на стіни на висоту конструкції майбутнього (запроектованого) статі.

Стяжка на теплоізоляційному шарі застосовується, якщо необхідно пристрій тепло- і звукоізоляції. На сухе, рівне підставу з разбежкой швів укладаються жорсткі теплоізоляційні плити (якщо несе підставу має ухил або великі нерівності, теплоізоляційні плити можна укладати на шар сухої засипки). Поверх теплоізоляційного шару укладають поліетиленову плівку внахлест із заходом на стіни, а потім наносять розчинну суміш для влаштування стяжки. На теплоізоляційному шарі стяжка повинна бути товщиною не менше 40 мм,якщо в приміщенні передбачається високе навантаження, стяжку необхідно армувати.