Вирівнюючи вже існуючі стяжки, звертайте увагу на їх міцність, так як основа повинна бути по міцності не менше, ніж склад застосовується для вирівнювання.
Цементні склади при наборі міцності дають усадку, т. Е. Зменшується лінійний розмір покладеного розчину це викликає досить велика внутрішня напруга. Якщо міцність підстави набагато менше міцності вирівнюючого складу на цементній основі, на поверхні розчину в процесі набору міцності з’являються тріщини, а іноді суміш навіть відшаровується від основи.
Пам’ятайте якщо підстава не є досить міцним, але ви не хочете його демонтувати можна вдатися до конструктиву, коли вирівнює розчинна суміш укладається на розділовий шар (тобто жорстко не пов’язана з підставою). Вся поверхня затьмарюється поліетиленовою плівкою і суміш наноситься шаром не менше 30 мм, в цьому випадку вирівнюючий розчин буде працювати як окрема плита, по якій вже сміливо можна влаштовувати покриття.
Якщо підняти на три сантиметри стать не виходить з якихось причин, підстава міцністю близько М100, а хочеться щоб міцність була вище і вийшла ідеально горизонтальна поверхня без тріщин або відслонень варіант тільки один, використовувати безусадочние суміші на гіпсовій основі ДОЛІВКА-318 або ДОЛІВКА-319 .
Гіпсові нівелірмасси ДОЛІВКА-318 і ДОЛІВКА-319 володіють величезною перевагою перед цементними подібними складами:
– не маючи усадки вони можуть виливатися на досить слабкі підстави;
– виливатися товщиною від 5 до 100 мм;
– мають меншу витрату 1,6 кг / м2 на 1 мм товщини;
– краще тепло- звукоізоляційні властивості;
– марочна міцність М250 достатня практично під все покриття.
Варто пам’ятати, що слабкі стяжки дуже пористі і мають досить велике водопоглинання, тому підставу грунтується перед застосуванням нівелірмасси 2-3 рази, тим самим збільшуючи живучість розчинної суміші при виливання.