Кладка клінкерної цегли в один робочий цикл

При виконанні робіт в один робочий цикл, кладка і розшивання швів виконуються одночасно.

1. Укладаємо шар підготовленої суміші МУР-12 (МУР-22) на всю поверхню цегли, згідно з правилами кладки «на заповнені шви». Наступні шари цегли необхідно укладати точно за рівнем шнураипричалки, розтягнутого між вертикальними рейками і позначає середню висоту шару. Шви повинні бути повністю заповнені розчином.

 

2. Надлишки суміші, яка видавлюється назовні, видаляємо кельмою.

 

3. Шви формуємо після початку схоплювання розчину. Для цього можна використовувати відрізок шланга з ПВХ (гладкий радісний шов), дерев’яну тріску (рельєфний шов) або розшивку (конічний шов). Обробка швів повинна завжди проводитися на розчині однакової твердості від низу до верху.
 

4. Після завершення розшивки необхідно очистити фасад сухим способом за допомогою щітки. Очищення кладки можлива тільки після її повного твердіння.

 

5. Незалежно від способу виконання робіт з кладки, свіжу кладку необхідно захистити від попадання на неї атмосферних опадів, дії сильних сонячних променів або вітру, накриваючи водонепроникним матеріалом таким чином, щоб забезпечити вільну циркуляцію повітря. Свіжу кладку необхідно захищати не менше 7 днів. Відсутність захисту в цей період може надалі привести до появи на стіні п’ятен і патьоків.