Kолір Дитячої

Кожен батько переживає за свою дитину. Так само відбувається, коли доводиться оформляти дитячу кімнату.

Звичайно, якщо мова йде про дитину постарше, то можна просто запитати його, який колір йому найбільше подобається. Але якщо дитяча призначена для зовсім маленького малюка або ж дитина не має яких-небудь переваг, то в виборі кольору можна задіяти науковий підхід.

Якими ж позитивними і негативними властивостями володіють кольору дитячого інтер’єру з точки зору психології?

Червоний
Червоний життєрадісний колір асоціюється у нас з бадьорістю і енергією. Його застосування в інтер’єрі підвищить рухливість малюка. Але використовувати цей колір треба помірно, так як його засилля в приміщення негативно впливає на психіку, викликає агресію, пригнічує і заважає сну.

Синій
Синій діє гнітюче на нервову систему: при тривалому впливі може викликати депресію і втому. Подібний ефект блакитного знижений тим, що асоціюється з природою: небом, водою, але все ж таки присутня.

Зелений
Зелений колір, перш за все, асоціюється з природою і спокоєм. Зелені відтінки в дитячій і правда допоможуть дитині розслабитися і заспокоїтися, позитивно вплинуть на тиск і серцебиття, поліпшать зір. Негативно впливає зелений на надмірно спокійних дітей. Крім того, перебір зеленого сприяє появі у дитини поганого самопочуття, а за деякими припущеннями – самозакоханості.

Помаранчевий
Помаранчевий – викликає приємне збудження, але у великій кількості викликає втому. Посилює апетит.

Жовтий
Жовтий – один з найбільш відповідних кольорів для дитячої кімнати. Цей сонячний колір сприяє розумовій роботі. На жаль, якщо малюк занадто неспокійний, від великої кількості цього кольору доведеться відмовитися.

Фіолетовий
Фіолетовий колір – найтемніший з колірного спектра. Він включає в себе два протилежних кольори: червоний і синій. Таким чином, фіолетовий колір збуджує і заспокоює одночасно. Такий вплив здатне надати гнітючий вплив, особливо, якщо фіолетовий використовується в інтер’єрі у великих кількостях.

Займаючись питанням колірного рішення кімнати своєї дитини, пам’ятайте, що все повинно бути в міру – комбінуйте кольору, поєднуйте відтінки, застосовуйте різні візерунки – тільки так кімната стане комфортною зоною відпочинку, навчання і розваг дитини.