Тонкощі і нюанси укладання великоформатної плитки

Плитка і керамограніт великих розмірів з кожним роком стають все популярнішими. Як уникнути типових помилок при укладанні цих облицювальних матеріалів?

Розмірний ряд керамічної плитки і керамограніта дуже різноманітний: від самих маленьких (від 5 х 5 до 10 х 10см), середніх квадратних (від 15 х 15 до 30 х 30 см) і прямокутних (15 х 30/45 см) до великих (100 / 120 х 120 см). Трапляються і справжні гіганти (1 × 3 м). Архітектори та дизайнери все частіше віддають перевагу саме великоформатних виробів.

Для укладання плиток великого розміру необхідно використовувати відповідні клейові склади і неухильно дотримуватися технології. ТМ БудМайстер представляє Вашій увазі КЛЕЙ-12 «Грес» – клейовий склад, розроблений саме для великоформатної керамогранитной плитки. «КЛЕЙ-12» призначений для облицювання усередині і зовні будівель міцних НЕ деформуються цегельних, бетонних і оштукатурених поверхонь на цементній або цементно-вапняній основі усіма видами стінових і підлогових керамічних плиток та іншими облицювальними матеріалами з водопоглинанням менше 1%. Клейова суміш має високу адгезію, високу фіксуючу здатність, водостійка, морозостійка, максимально ефективна для плит великих розмірів, високопластична, зручна в застосуванні.

Роботу починають з ретельної підготовки підстави. Керамічні елементи монтують тільки на рівне, чисте і суху основу. Клей наносять зубчастим шпателем (гребінкою), створюючи шар оптимальної товщини. Якщо формат плитки перевищує 30 x 30 см. То рекомендований розмір зубців шпателя для нанесення клею становить 12-15 мм. При облицюванні підлоги розчином покривають і підстава, і плитку, розподіляючи склад по всій її поверхні. Так званий метод подвійного нанесення допомагає запобігти утворенню пустот під плитками. Інакше в процесі експлуатації керамічний матеріал може тріснути в цих місцях під впливом навантаження.

На думку фахівців, спростити процес монтажу плиток великого формату допоможуть системи вирівнювання, що представляють собою набір пластикових елементів (кліпс і клинів; хомутів і ковпаків). Завдяки їм значно скорочується час, що витрачається на укладання плитки, і підвищується ефективність роботи.

Вельми поширена думка, що великоформатна плитка і керамограніт не підходять для маленьких приміщень, не більше ніж міф. На підлозі ванної кімнати великі «кам’яні» елементи виглядають благородно і монументально, особливо якщо вибрати ректифікований плитку і укласти її безшовним способом. Така кладка буде виглядати як єдине керамічне полотно і стане «впевненою» основою вашого статі!

Сподіваємося, що дана публікація була Вам корисна, а ТМ БудМайстер завжди поруч на будь-якому етапі ремонту!