Кладка клінкерної цегли: поради професіоналів

Клінкерна цегла – якісний і надійний матеріал для будівництва та облицювання будівель, але щоб використовувати його можливості по максимуму, ознайомтеся з нашими рекомендаціями.

Щоб не створювати собі додаткових труднощів, перед початком робіт кладок правильно організуйте своє робоче місце, підготуйте необхідні будівельні інструменти.

Інструменти, які вам можуть знадобитися:

– кельма (кельму)
– молоток-кирка
– полутерок
– металевий лист
– щітка для кам’яної кладки
– губка
– шнур
– схил
– правило
– розшивання
– будівельний рівень
– порядовка
– олівець

При складуванні цегли необхідно уникати його контакту з грунтом, захищати його від бруду і впливу атмосферних опадів. Цегла повинна зберігатися на рівному майданчику.

До того як буде покладений перший ряд облицювання стіни, знадобиться виконати наступні дії:

– завершити повністю всі роботи з будівництва фундаменту
– згідно з проектом, зробити прокладку гідроізоляційного матеріалу
– виконати розмітку кладки фасаду
– приготувати піддони з клінкерною цеглою, після чого розставити їх по всій ширині фасаду і розпакувати, – це допоможе звільнити клінкер від вологи, яка може виникнути при зберіганні його під плівкою.
– подбати про підготовку необхідної кількості будівельних сумішей для кладки

Фундамент конструкції, на якій буде здійснюватися кладка, повинен бути досить міцним, рівним, добре гідроізольовані, щоб волога не проникала всередину цегляної кладки. Перед початком і під час кладки необхідно захищати всі конструкції і побудовані фрагменти стін, які можуть бути пошкоджені під час кладки. При перервах в роботі необхідно захищати верхню частину стіни, яка зводиться, від дощу та інших опадів.

Кладку клінкерної цегли здійснюйте в суху погоду, оскільки, при високій вологості повітря сповільнюється швидкість кладки через повільне схоплювання розчину в нижніх рядах кладки. Всі роботи необхідно виконувати при температурі от +5°C до +30°С. Крім того, перед початком робіт кладок, визначте і відзначте на вертикальних рейках, які позначають краї фасаду, так звані «середні висоти шару», що дорівнюють сумі висоти цегли і горизонтального шва кладки.

При виконанні кладки з клінкерної цегли необхідно брати цеглу одночасно з декількох піддонів, щоб уникнути різниці у відтінках і в результаті отримати рівномірний колір фасаду. По можливості необхідно замовляти цегла з розрахунку відразу на весь обсяг будівництва або, в крайньому випадку, для пов’язаних ділянок між собою. Це дозволяє уникнути деяких можливих відмінностей у відтінку будматеріалу.

Клінкер має досить високими фізико-механічними властивостями. Зокрема, це низький рівень водопоглинання. Однак варто розуміти, що низьке водопоглинання здатне додати деяких труднощів при кладці стін. Отже, рекомендується виконувати кладку клінкерної цегли з розчину готових сухих сумішей, які робляться спеціально для цього.

Висока якість і надійність кладки забезпечує використання готових кладок сумішей для клінкеру МУР-12 і МУР-22. Кладочна суміш МУР-12 (МУР-22) дозволяє укладати клінкерну цеглу і заповнювати шви як за традиційною технологією в 2 робочих циклу, так і по більш ефективної в 1 робочий цикл.

Продовжити красу і довговічність цегли вам допоможе силікатна гидрофобизатор КРИТТЯ-80 (NEPTUN). Це спеціальне просочення, що перешкоджає попаданню вологи в цеглу та утворення висолів – білих плям.

Важливо, щоб шви між рядами заповнювалися відразу ж, при цьому розчин повинен лежати рівномірно без пустот, щоб не утворювати коридори для проникнення холоду. Затирка швів цегляної кладки потрібна ще як важливий декоративний елемент, що надає закінченість облицюванні. Для затірки швів використовуйте затирочні суміші КРАЙКА-19 і КРАЙКА- 29.

Обов’язково дотримуйтесь інструкцій при виконанні будівельних робіт і використовуйте рекомендований набір інструментів, щоб досягти якісного результату, який буде радувати вас довгі роки.