Як правильно встановити цокольний профіль

Наступним етапом після підготовки будівельного підстави під пристрій системи утеплення фасаду є установка цокольного профілю. Слід наголосити на необхідності і важливості цього елемента, оскільки не використовуючи цокольний профіль при монтажі теплоізоляційних плит порушується технологія утеплення фасаду.

Давайте з’ясуємо с як правильно це зробити.

Алюмінієвий цокольний профіль служить опорою для першого ряду плит утеплювача. Цокольний профіль не тільки спростить процес приклеювання плит, але і в подальшому захистить краю теплоізоляційного щита від різного роду атмосферних впливів, а також гризунів.

Профілі кріпляться до цоколю будівлі по периметру на 500 мм нижче перекриття підвалу або цокольного поверху або на висоті не менше 30 см над рівнем вимощення в будинках без підвалу. У разі якщо підвальне приміщення опалювальне, виконується утеплення всієї стіни підвальної частини будівлі з обов’язковою гідроізоляцією.

Ширина опорної частини цокольного профілю повинна відповідати товщині використовуваних теплоізоляційних плит. Цокольний профіль прикріплюється до основи горизонтально в одній площині за допомогою дюбелів через кожні 30 см на вирівнюють пластикові підкладки (компенсатори), що є основою для рівної поверхні всього теплоізоляційного шару. При відбитті першого ряду використовують рівень. Торці кромок цокольних профілів з’єднуються за допомогою спеціальних пластмасових сполучних елементів. Зазор між примикають один до одного профілями залишає не більше 2-3 мм.



Забороняється монтаж цокольного профілю внахлест. Не можна допускати деформацію цокольного профілю.

У місцях кріплення цокольного профілю необхідно забезпечити його щільне примикання до основи.

Цокольний профіль також може бути використаний в якості бокового замикає профілю. В цьому випадку рекомендується з’єднання внахлест і кріплення за допомогою заклепок.

Для виконання точних зовнішніх кутів рекомендується застосовувати попередньо відштамповані цокольні кутові профілі. При необхідності відповідні косі вирізи формуються за допомогою двох надрізів під кутом 45 °і подальшого вигину (див. малюнок вище).

Переваги цокольного профілю:

– створений спеціально для систем утеплення фасаду
– виготовлений з хімічно стійких листів алюмінію, не схильних до корозії
– Чи не окислюється при контакті з оздоблювальними матеріалами
– рівномірно розподіляє і витримує великі навантаження
– вогнетривкий
– має перфорацію для кріплення до стіни
– дозволяє монтувати утеплювач різної товщини
– перекриває «містки холоду»
– захищає торцеву частину плит утеплювача від механічних пошкоджень, вологи і гризунів
– має додаткову перфорацію зовнішньої кромки для поліпшення адгезії штукатурки
– запобігає сповзання нижнього краю системи утеплення

Недоліком цокольного профілю є його відносно висока ціна в порівнянні з металевим профілем для ГКЛ, яким деякі будівельники замінюють цокольний профіль з метою здешевлення. Однак профіль для гіпсокартонних листів виконаний з оцинкованої сталі, яка з часом піддається корозії, а це може привести до розтріскування штукатурки і появі цвілі і грибка.