Приклеювання теплоізоляційних плит: докладний посібник

Підготувавши основу під влаштування системи утеплення та встановивши цокольний профіль, можна приступати до приклеювання теплоізоляційних плит до фасаду. Для приклеювання теплоізоляційних плит застосовуються спеціальні клейові суміші. Для пінополістирольних плит використовуються клейові суміші ТМ «БУДМАЙСТЕР»: КЛЕЙ-104, КЛЕЙ-114, КЛЕЙ-124. Для плит на основі мінеральної сировини використовуються клейові суміші: КЛЕЙ-104, КЛЕЙ-114, КЛЕЙ-115 або КЛЕЙ-124.

Підготовку клейової суміші до застосування виконуйте згідно інструкції на упаковці. Розкрій теплоізоляційного матеріалу рекомендується проводити, застосовуючи сталеву лінійку, кутник, ніж та ножівку по дереву. Клейовий розчин наносять безпосередньо на плиту утеплювача.




Для мінераловатних плит застосовують тільки суцільний спосіб приклеювання.

Плити утеплювача при приклеюванні слід розташовувати довгою стороною по горизонталі.

Приклеювання теплоізоляційних плит необхідно починати на 50 см нижчеперекриття підвалу, на раніше встановлені цокольні профілі або на висоті не менше 30 см над рівнем вимощення,в будинках без підвалу.

Якщо перекриття підвалу розташоване на рівні грунту або нижче, навколо будівлі слід вирити невеликий котлован і теплоізоляційні плити починати встановлювати на рівні 40 см нижче перекриття між підвальним і житловими приміщеннями. Кількість клею, що наноситься і товщина шару клейового розчину залежить від нерівностей будівельного підстави. При цьому необхідно, щоб клейовим розчином були покриті не менше 40% контактної поверхні (При подальшій облицюванні поверхні теплоізоляційного шару дрібнорозміченою плиткою – не менше 60% контактної поверхні).

Кріплення плит починають із зовнішнього кута будівлі. При приклеюванні плит утеплювача розчин клейової суміші не повинен потрапляти в шви. Надлишки клею, видаляють. Ширина шва між плитами не повинна перевищувати 2 мм .Можливі шви (щілини) розкриттям більше 2 мм необхідно заповнити клиноподібними смужками, вирізаними з теплоізоляційних плит. У разі невеликих щілин, в які важко вставити теплоізоляційний матеріал, рекомендується їх розширити і вставити теплоізоляційні смужки із зусиллям, без застосування клейового розчину.

Для плит першого ряду спираються на цокольний профіль, клейовий розчин наноситься з відступом від нижнього краю на величину плеча цокольного профілю.

Для приклеювання торця плити до поверхні майданчика профілю, на торцеву частину теплоізоляційної плити, вставляти в цокольний профіль, також наноситься тонкий шар клейової суміші. Теплоізоляційні плити повинні щільно прилягати до зовнішньої кромці цокольного профілю, їх зовнішня поверхня не повинна виступати або заглиблюватися щодо кромки.

При приклеюванні, теплоізоляційні плити повинні перекривати стики і шви несучих конструкцій будівель мінімум на 10 см.

Теплоізоляційні плити встановлюються на підставу від низу до верху, починаючи від цокольного профілю, горизонтальними рядами. Теплоізоляційні плити встановлюються щільно, із зсувом вертикальних швів, без освіти хрестоподібних стиків, тобто на площині фасаду плити встановлюють з «розбіжністю» не менше 20-25 см. На кутах будинку, як внутрішніх, так і зовнішніх, кріплення теплоізоляційних плит необхідно проводити з почергової перев’язкою рядів.

При теплоізоляції цокольній частині будівлі, теплоізоляційні плити приклеюються зверху вниз, починаючи від цокольного профілю.

Правильність установки кожної теплоізоляційної плити в необхідне положення контролюється правилом завдовжки 2 м.

На кутах віконних і дверних прорізів слід встановлювати теплоізоляційні плити з кутовим вирізом, так, щоб стики швів з сусідніми плитами знаходилися на відстані не менше 100 мм від кута прорізу. Стик плит не повинен збігатися з лінією укосу.Якщо віконні та дверні блоки змонтовані в площині фасаду, то теплоізоляційні плити необхідно встановлювати з напуском на коробку блоку не менше 2см, попередньо по периметру коробки повинен бути наклеєний ущільнюючий шнур або спеціальний примикає профіль. Примикає профіль приклеюється на поверхню віконного або дверного блоку встик з теплоізоляційної плитою, далі в П-подібний профіль заводиться захисний шар армований сіткою армирующего куточка.

Якщо віконні та дверні блоки втоплені по відношенню до площини фасаду, і необхідно утеплити укіс, то спочатку встановлюються теплоізоляційні плити основної площини фасаду з необхідним напуском усередину отвору, а потім підготовлені за розміром плити утеплювача приклеюються на укоси. Попередньо по периметру коробки повинен бути приклеєний спеціальний ущільнюючий шнур або примикає профіль.

У разі примикання торця теплоізоляційних плит до існуючих конструкцій, що не утеплюються, таким як сусідні будівлі, балконні плити, ригелі, кронштейни кріплення освітлювальних приладів, камер відеоспостереження, необхідно їх стик виконувати через саморозширюється ущільнюючий шнур.Шнур приклеюється однією стороною до примикає конструкції таким чином, щоб він розташовувався ближче до зовнішньої поверхні утеплювача, але не виходив за нього в площині.

Елементи протипожежного обрамлення в вершинах кутів віконних і дверних прорізів повинні виконуватися з цілих мінераловатних плит з вирізаними за місцем фрагментами. Забороняється розміщувати стики елементів на лініях кутів віконних і дверних прорізів. Міжповерхові горизонтальні обрамлення, обрамлення віконних і дверних прорізів, виконуються шириною 150-200 мм з мінераловатної плити (але не менше двох товщин застосовуваного плитного утеплювача).

Щоб уникнути проникнення води в середину конструкції фасадної теплоізоляції, стики місць примикань бічних граней теплоізоляційних плит до віконних і дверних рам, відпливу підвіконня і т.п. повинні бути герметичними. Для цього необхідно використовувати саморозширюється ущільнюючий шнур, спеціальні пластмасові профілі і герметики. Ущільнюючий шнур в проектному положенні повинен бути стислим не менше ніж на 1/3 від своєї товщини у вільному стані. На кутах ущільнюючий шнур необхідно розрізати і з’єднати «в стик», перегин кута суцільного ущільнюючого шнура не допускається.

Теплоізоляція повинна встановлюватися на укоси віконних і дверних прорізів з ретельним пристроєм примикання до коробок віконних і дверних блоків.

Якщо конструкція з фасадною теплоізоляцією примикає до горизонтальних конструкцій (плоский дах, підлога відкритих терас), можливе використання теплоізоляційних матеріалів з низьким ступенем водопоглинання (наприклад, екструдований пінополістирол).

Необхідно забезпечити безперервність теплоізоляційного шару з аналогічною теплоізоляцією розташованої нижче або вище цих поверхонь, а також з теплоізоляцією розташованої в прилеглій горизонтальній конструкції.

Всі елементи (наприклад, електропроводка і т.п.), які не знімаються з фасаду і при влаштуванні теплоізоляційного шару виявляються під ним, маркуються, щоб уникнути їх пошкодження при механічному кріпленні системи.

Можливі нерівності теплоізоляційного шару з пінополістирольних плит, які утворюються в процесі кріплення, через два дні після приклеювання шліфують. Пил і частки пінополістиролу після шліфування необхідно видалити з поверхні без залишку. Відхилення в приклеєному шарі утеплювача по товщині не повинні перевищувати 3 мм.

Поверхня теплоізоляційних плит з мінеральних волокон не шліфується, тому цей вид теплоізоляції необхідно відразу встановлювати якомога точніше.

Мінераловатні плити іноді мають великі включення сполучного матеріалу, використовуваного при їх виготовленні, які в подальшому можуть стати причиною появи темних плям на поверхні зовнішнього декоративного шару. Тому після кріплення мінераловатних плит необхідно ретельно обстежити їх поверхню і механічно видалити наявні включення, а що утворилися раковини заповнити тим же теплоізоляційним матеріалом.

Перед нанесенням клейової суміші поверхню мінераловатної плити слід заґрунтувати тонким слоем той же самой клеевой смеси.