Чи легко вибрати колір фарби для стін? Здавалося б – простіше нікуди! Дійсно, згадуєш свій улюблений колір і вперед в будівельний магазин. Але … продавець вручає Вам віяло численних відтінків одного кольору і попросить вибрати один із сотні майже однакових. З муками ви виберете те, що хотіли б, а через день після фарбування здивуєтеся тому, що на стіні цей відтінок виглядає зовсім інакше.
Спочатку, слід зрозуміти, як фарба отримує свій колір.
Якщо зайти в будь-який будівельний магазин, ми помічаємо, що на полицях стоять фарби для стін і стель тільки білого кольору. Справа в тому, що виробник може запропонувати тисячі кольорів і відтінків, так багато, що не вистачило б ніяких торгових площ. Як правило, місця продажу обладнані спеціальними комп’ютерами-автоматами, здатними заколеровать потрібне вам кількість банок в обраний колір. Пастельні тони виходять з білої фарби, так званої бази А, а яскраві і насичені – з напівпрозорої основи бази С.
Можна вибрати і колоранти, що додають колір, які продаються і окремо, досить їх просто розмішати з фарбою. Але тільки можна зіткнутися з низкою труднощів:
– домогтися бажаного відтінку буде складніше, доведеться інтуїтивно підливати якусь кількість колоранта;
– не факт, що змішавши фіолетовий і рожевий, ви отримаєте бузковий, колоранти часом поводяться непередбачувано;
– домігшись потрібного відтінку однієї банки фарби, складно буде повторити такий же з іншими банками, адже рахунок йде буквально на мікрограми.
Якщо ж Ви хочете досягти якісного результату, то следут вибрати комп’ютерну колеровку. ТМ «БудМайстер» пропонує серію фарб «БАРВИ» для декоративного оздоблення інтер’єру.
Фарба «БудМайстер« БАРВИ-60 »призначена для внутрішніх робіт, готова до застосування, може піддаватися легкої вологому чищенню, еластична, зручна в застосуванні. Використовується для обробки поверхонь стін і стель всередині будівель і споруд. Фарбу застосовують на мінеральних основах, таких як бетон, цементно-вапняна, цементно-піщана штукатурка, гіпсових поверхнях, а також для забарвлення шпалер, деревоволокнистих, деревостружкових та гіпсокартонних плит і ін. Утворює суконно-матове покриття, яке допускає ремонтне перефарбування.
Фарба «БудМайстер« БАРВИ-60 »Матлатекс також призначена для внутрішніх робіт, готова до застосування, витримує більше 5000 циклів стирання. Дану фарбу застосовують на мінеральних основах, таких як: бетон, цементно-вапняна, цементно-піщана штукатурка, гіпсових поверхнях, а також для забарвлення стеклообоев, шпалер, фанери, дерева, деревоволокнистих, деревостружкових, QSB, OSB і гіпсокартонних плит. Утворює стійке до миття суконно-матове покриття.
Фарби мають білий колір і призначені для тонування. Випускаються в двох обсягах: 10 л і 5 л. Палітра кольорів допускає більш 200 можливих відтінків.
На завершення публікації хочемо вам дати кілька корисних рекомендацій при виборі кольору фарби.
1. Просіть каталог кольорів фарб
При можливості завжди просите подивитися віяло із зразками кольору, причому не надрукований на поліграфії, а саме каталог з шматочками матеріалу, пофарбованими різними відтінками фарби.
2. З двох варіантів віддайте перевагу менш насиченому.
Крихітний прямокутник малинового може дуже мило виглядати в каталозі кольору, але у вас закрутиться голова, коли ви опинитеся перед такою величезною стіною. Завжди вибирайте колір набагато світліше і спокійніше.
3. Враховуйте фактуру стін.
Уявіть, що стіна покрита камінцевою штукатуркою (створює ефект розсипаної по поверхні крупи). Кожен камінчик штукатурки має і світлу сторону, і в той же час кидає крихітну тінь – тобто вся стіна набуває трохи темніший тон. Це має значення.
4.Якщо тестируете колір, то в реальних умовах
Фарбувати потрібно стіну не десь, а в тій самій кімнаті, де плануєте ремонт. Фарбу наносите в кілька шарів, відповідно до того, що написано в інструкції, намагайтеся фарбувати хоча б 1 квадратний метр. Оцінюючи результати, постарайтеся включити той же освітлення, яке буде використовуватися в кімнаті. Якщо ж зробити пробну вифарбовування не виходить, постарайтеся хоча б принести каталог кольору в кімнату і оцінюйте кольору в умовах конкретного приміщення.
5.Відповідальність фарбування
Слідувати інструкції не любить ніхто, «навіщо читати технічні карти?» Але чи варто потім дивуватися, що в такому випадку фарба не тільки незабаром потріскається, а й матиме інший відтінок, добре, якщо не різний на різних ділянках стіни. Тому – фарбуйте правильно.
6.Не робіть поспішних висновків.
Дайте стін як слід просохнути. В абсолютно ідеальних умовах фарба сохне десь півдня, просто зачекайте кілька днів і побачите, що колір стін ідеальний.
Краси вам в будинку!