З чого почати утеплення фасаду?

Утеплення будинку значно знижує його експлуатаційні витрати – перш за все, зменшує витрати на опалення будинку. Але для того щоб утеплення було ефективним, воно повинно бути правильно зроблено. Утеплення будинку пінополістирольними плитами не особливо складно, але потрібно дотримуватися певних правил. Помилки, допущені при виконанні теплоізоляції, приведуть до менш ефективного утеплення, а в деяких випадках – до серйозних пошкоджень фасаду.

Завершіть наступні будівельні роботи

До початку робіт по влаштуванню фасадної теплоізоляції рекомендується завершити перераховані нижче будівельні роботи:
– монтаж покрівлі;
– монтаж віконних і дверних блоків;
– внутрішні оздоблювальні роботи, пов’язані з «мокрими» циклами обробки, особливо штукатурні роботи і виробництво цементної стяжки;
– монтаж кронштейнів кріплення водостоків, кондиціонерів, громовідводів, камер відеоспостереження, зовнішніх освітлювальних приладів і т.п., подовживши їх з урахуванням товщини утеплювача;
– обробку всіх прилеглих до системи будівельних поверхонь (колони, аттики і т.п.).

Заплануйте роботи, з огляду на погодні умови

Роботи з утеплення фасаду важливо проводити в теплий період року, при температурі повітря від + 5 ° С до + 30 ° С , при цьому захищаючи фасади від попадання прямих сонячних променів, вітру і атмосферних опадів. Найбільш ефективний результат досягається при температурі + 20 ° С і відносній вологості 60% . Мова йде не про комфорт роботи, а про застосовуваних будівельних сумішах, які зберігають свої властивості тільки в певних умовах (наприклад, при більш високій температурі клей висохне, перш ніж встигне добре зв’язати, а армуючий шар не набере достатньої міцності і т.п.) . У разі використання клейової суміші в нестандартних умовах, необхідно самостійно провести іспити або проконсультуватися з виробником.

Приготуйте необхідний інструмент

Ось, що може вам знадобитися:

– сталеві лінійка і косинець;
– рулетка;
– ножиці і ножівка по металу;
– молоток;
– кельми з нержавіючої сталі різних типорозмірів;
– кельма зубчаста з нержавіючої сталі, “зуб” 10 мм х 10 мм;
– кельма штукатурна з нержавіючої сталі;
– кельми штукатурні для зовнішніх і внутрішніх кутів з нержавіючої сталі;
– шпателя фасадні з нержавіючої сталі 30 см x 80 см;
– кельми пластмасові;
– кельма-шпатель штукатурна з нержавіючої сталі;
– терки з пінополіуретану різних типорозмірів;
– перфоратор;
– свердла по каменю, діаметр 6 мм, 8 мм і 10 мм, різної довжини;
– електродриль зі шнеком (міксером) для перемішування;
– шуруповерт з набором насадок;
– терка для шліфування;
– водостійка шліфувальний папір;
– правило-рівень алюмінієве 200 см;
– правило алюмінієве 200 см, профіль “Трапеція”;
– схил будівельний;
– малярні валики поліамідні або поліакрилові;
– малярні кисті;
– краскопульт;
– ніж і ножівка по дереву;
– киянка гумова;
– засоби індивідуального захисту, тому що при роботі будівельними сумішами необхідно берегти очі і шкіру.

Підготуйте будівельне підставу

Оцініть стан підстави поверхонь, які будуть утеплятися. Ретельна підготовка будівельного підстави дозволяє істотно скоротити незаплановані витрати, а також підвищити загальну надійність і довговічність конструкції з фасадною теплоізоляцією.

Пам’ятайте, що основа під пінополістирольні плити має бути рівним, досить міцним, стабільним, сухим. На ньому не повинно бути забруднень, які знижують адгезію клею, таких як: пил, масло, всілякі плями, або пошкодження, викликані біологічними або хімічними чинниками.

Перевірте будівельне підставу на міцність. Видаліть шари не здатні витримувати навантаження. Стара штукатурка повинна бути перевірена шляхом простукування по всій поверхні (глухий звук свідчить про слабку зв’язку штукатурки з підставою), збита в місцях виявлення порожнеч і відновлена цементно-вапняної штукатурною сумішшю ТИНК-41 або цементно-вапняної штукатурною сумішшю для машинного нанесення ТИНК-419 ( в залежності від підстави).



Проведіть механічну очистку будівельного підстави від залишків розчину і інших сторонніх включень. Тріщини повинні бути розшиті і зашпатлевать. Незначні (до 2 мм включно) тріщини і западини розчищають металевою щіткою від залишків обсипалася матеріалу. Западини після попередньої розчищення ґрунтують і заповнюють розчином. Для ремонту залізобетонних поверхонь використовують спеціальну швидкотвердіючу ремонтну суміш ТИНК-93, для цегельних поверхонь рекомендується ремонтна суміш цементна ТИНК-10. Виступи заввишки понад 10 мм ліквідують за допомогою ручного електроінструменту. При незначній кількості дефектів на поверхні стіни для їх усунення використовують зубило, кайло, ськарпель і т.п.

Крихкі, що пилять, мелующіеся або сильно вбирають поверхні необхідно механічно ретельно очистити і обробити грунт емульсіями КРИТТЯ-51 або КРИТТЯ-60 в залежності від підстави.



При наявності висолів, грибка, цвілі, бруду або пилу необхідно провести відповідні роботи з очищення підстави з застосуванням спеціальних складів для їх нейтралізації.

Раніше пофарбовані підстави повинні бути досліджені на сумісність з клейовими сумішами ТМ «БУДМАЙСТЕР». При несумісності складів або коли хімічний склад старих фарб не відомий, необхідно повністю видалити барвисте покриття. Адгезію до основи нанесених раніше паропроникних фарб слід перевірити. Для цього на перевіряється поверхні гострим лезом наноситься сітка з осередками 2 мм х 2 мм і заклеюється самоклеющейся малярською стрічкою. Якщо при надрізі фарба не лущиться, а при різкому ривку стрічки не відриваються краю покриття, то адгезію можна вважати достатньою. Масляні і емульсійні фарби, а також паропроникні фарби, які мають незадовільну адгезію до основи, слід видалити повністю.

Рекомендуються наступні способи очищення:
– суха піскоструминна обробка;
– волога піскоструминна обробка;
– механічне очищення;
– термічне видалення;
– хімічне промивання.

Всі сталеві деталі і конструкції, що закриваються системою теплоізоляції, очистіть від іржі і обробіть антикорозійною грунтовкою.

Тільки після правильної підготовки підстави можна бути впевненим в надійності і довговічності конструкції з фасадною теплоізоляцією, яка прослужить Вам довгі роки.