Cловник будівельника

Ринок сучасних будівельних матеріалів постійно радує нас всілякими новинками, і людині, вперше зважився на ремонт своїми руками часом буває непросто визначитися з підбором якісних матеріалів та інструментів для ремонту і будівництва.

Щоб полегшити це завдання, необхідно хоча б теоретично бути підготовленим перед походом в будівельний магазин. Дійсно, деякі слова звучать дуже загадково для непосвяченого людини. Ми допоможемо Вам розібратися зі значенням деяких з них.

 

Гладилка — инструмент, який застосовується при штукатурних роботах, при шпаклівці і роботі з густими сумішами. Гладилка являє собою плоске прямокутне полотно з прикріпленою до нього ручкою. Гладилка використовується при нанесенні на керамічну плитку клею, при шпаклівці стін, при виведенні гладких поверхонь стелі та підлоги і т.п.
 

 

Кельма– інструмент, який застосовується при виробництві кам’яних, штукатурних, оздоблювальних робіт. Кельма є лопатку зі сталі, забезпечену дерев’яною ручкою. Залежно від виконуваної роботи кельми робляться різної форми. Для розрівнювання бетонної суміші і розчину більш підходить кельма чотирикутної форми. При виробництві штукатурних робіт для накидання розчину більш зручна кельма трикутної форми.

 

 

 

Ковш штукатурний —інструмент, яким забирають штукатурний розчин з ємності і накидають його на оброблювану поверхню. Ковш зазвичай виготовляється зі сталі і забезпечений дерев’яною ручкою.

 

 

Напівтерток — інструмент, який використовується для нанесення і попереднього розрівнювання поверхні при штукатурних роботах. Напівтерток складається з підстави і ручки. Бажана довжина підстави від 70 см до 1 м. Сучасні напівтертки виготовляються в основному з поліуритану.
 

 

Правило – інсрументом, застосовуваний при виробництві цегельної кладки. Зазвичай це дерев’яна або металева рейка. Звичайна довжина правила 1,2-2 м. Правилом перевірять лицьову сторону цегляної кладки.

 

 

Кельма для розшивання – інструмент, який застосовується при виробництві цегельної кладки. Розшивання являє собою дерев’яну ручку з прикріпленою до неї робочою частиною різної форми. Розшивання швів проводиться для надання цегляній кладці більш акуратного вигляду і для кращого заповнення швів розчином. Цю операцію проводять до висихання розчину.

 

 

 

Терка — инструмент, который используется для затирки, шлифования и доводки отштукатуренных поверхностей. Терка состоит из полотна, снабженного ручкой. На терках, предназначенных для финишных работ, полотно покрывают резиной, войлоком, поролоном. Ручка терки устроена так, чтобы при ее свободном захвате пальцы руки не соприкасались с полотном.

 

 

 

 

Троянка (зубчатка) — инструмент, род зубила. С помощью троянки на поверхность, подлежащую штукатурке, наносят рельефные борозды, улучшающие сцепление с ней раствора.

 

 

Шпатель — інструмент, застосовуваний для нанесення на горизонтальні і вертикальні поверхні різних будівельних сумішей. В даний час шпателі в основному виготовляють з нержавіючої сталі, забезпечуючи пластмасовою ручкою. Невеликі вузькі шпателі (лопатки) використовуються для замазування невеликих канавок, тріщин і швів. Великими фасадними шпателями вирівнюють і загладжують великі поверхні.

 

Сподіваємося, наша публікація була для вас корисною, і Ви сповнені знань, сил і бажання взятися за ремонт!