Нанесення декоративної мозаїчної штукатурки

При виборі матеріалу для декоративного оздоблення найчастіше перевага віддається декоративним штукатурок. В асортименті ТМ «БУДМАЙСТЕР» декоративні штукатурки представлені широким розмаїттям фактур і квітів. Вони випускаються як у вигляді сухих сумішей на цементній основі, так і у вигляді готових до застосування складів на акриловому, силіконовому або силикатном сполучному.

Розглянемо технологію застосування декоративної акрилової мозаїчної штукатурки, що випускається в трьох фракціях:
– ТИНК-671 (розмір зерна 1,2 мм)
– ТИНК-672 (розмір зерна 1,6 мм)
– ТИНК-673 (розмір зерна 2,0 мм).

Дана штукатурка морозостійка, ударостійка, еластична, водовідштовхувальна. Вона відмінно зарекомендувала себе в системах утеплення, декоративного оздоблення цоколя та інших частин будівлі, схильних до періодичному впливу вологи. Декоративні властивості, практичність і довговічність одержуваного покриття дозволяють застосовувати мозаїчну штукатурку при проведенні оздоблювальних робіт інтер’єрів внутрішніх приміщень і фасадів будівель. Колірна гамма музичних штукатурок ТМ «БудМайстер» складається з 108 квітів.

Щоб уникнути відмінностей у відтінках кольору, необхідно на одну площину наносити штукатурну суміш однієї і тієї ж дати виготовлення.

ПЕРЕВІРКА РІВНОСТІ ОСНОВИ
Для отримання однорідної фактури і економного витрачання суміші, декоративні штукатурки необхідно наносити на рівну основу.

ЗНЕПИЛЬТЕ ОСНОВУ ЩІТКОЮ АБО ПЕНЗЛЕМ
Поверхня перед обробкою попередньо очищають від пилу, забруднень, жирових плям, сольового нальоту і інших речовин, які зменшують зчеплення штукатурки з основою.

НАНЕСЕННЯ ГРУНТУЮЧОЇ ЕМУЛЬСІЇ
Після цього підставу обробляють грунт емульсіями. Для підготовки поверхонь використовують ручний і механізований інструмент.

ВИРІВНЮВАННЯ ОСНОВИ СУМІШАМИ ДЛЯ ШПАКЛЮВАННЯ
При наявності дефектів необхідно виконати роботи по усуненню наявних нерівностей, тріщин, сколів, вибоїн, шпаклювальними або штукатурними складами торгової марки «БудМайстер».

НАНЕСЕННЯ ГРУНТ-ФАРБИ КРИТТЯ-62
Для поліпшення якості фактури і полегшення процесу нанесення штукатурки за 8-10 годин до нанесення декоративної суміші основу покривають грунтуючою фарбою з кварцовим заповнювачем «КРИТТЯ – 62» Вона вирівнює водопоглинання, надає підстави однорідну шорсткість, полегшує процес нанесення декоративних матеріалів і спрощує формування фактури. Грунтуючу фарбу перед нанесенням необхідно затонувати в один з основних кольорів, який присутній в наноситься штукатурці.

НАНЕСЕННЯ МОЗАЇЧНОЇ ШТУКАТУРКИ
Перейдемо безпосередньо до процесу нанесення декоративної штукатурки. Штукатурку наносять на основу металевим шпателем або теркою. Мінімальна товщина нанесення штукатурки – 1,5 розміру зерна заповнювача. Після нанесення штукатурку розгладжують. Роботи на одній поверхні виконують безперервно, дотримуючись правила нанесення розчинів “мокре на мокре”. У разі перерви в роботі приклеїти малярську стрічку уздовж лінії, де планується завершення роботи. Нанести штукатурку із заходом на стрічку, після чого стрічку видалити разом із залишками свіжої штукатурки. В процесі нанесення і висихання штукатурки поверхню не можна зволожувати. Час твердіння суміші залежить від характеру основи, температури і відносної вологості повітря і складає, приблизно, 24 години.