Улаштування підлоги з використанням суміші, що самовирівнюється

В процесі експлуатації підлоги піддаються постійним статичним і динамічним навантаженням. Тому кінцевим результатом влаштування підлоги повинна бути ідеально рівна і міцна поверхня.

Для вирішення поставленого завдання ТМ «БУДМАЙСТЕР» випускає широку лінійку продуктів. У відеосюжеті мова йде про застосування нівелірмасса. Використовуючи ці склади, всього за кілька годин і без особливих зусиль можна отримати ідеально рівну основу з заданими характеристиками міцності.

Приступимо до процесу влаштування підлоги.

 

ПЕРЕВІРКА РІВНОСТІ ОСНОВИ

За допомогою звичайного гідрорівня або лазерного рівня визначаємо максимальні перепади висот, промірявши відстань від міток до існуючого статі. Також дуже важливо оцінити міцність підстави. Вона повинна бути не менше міцності застосовуваної суміші, в іншому випадку можливе розтріскування розчину і навіть відшарування його від підстави.

Міцність стяжки, яку ми будемо вирівнювати – М100. Цементні нівелірмасси на такій підставі використовувати ризиковано, так як можлива поява тріщин. Правильніше за все використовувати гіпсові нівелірмасси ДОЛІВКА-318 або ДОЛІВКА-319. Ці суміші не дають усадку і дуже добре вирівнюють підстави марочної міцності М100 і вище. Отримана марочна міцність основи при застосуванні даних сумішей – М250, що досить для будь-яких фінішних покриттів, а товщина нанесення суміші від 5 до 100 мм. В даному випадку ми вирішили використовувати гіпсову нівелір-масу ДОЛІВКА-319.

 

ЗНЕПИЛЕННЯ ПОВЕРХНІ

Значний вплив на якість виконання робіт і експлуатаційні характеристики прошарку статі надає стан підстави. Його необхідно правильно підготувати. Поверхня на яку буде проводиться виливання повинна бути міцною, однорідною, очищеною від пилу, бруду та інших речовин. Обезпилювання підстави необхідно виконувати перед нанесенням грунтуючих емульсій. Пил найкраще видаляти промисловим пилососом.

 

ОБРОБКА ПІДЛОГИ ГРУНТУЮЧОЮ ЕМУЛЬСІЄЮ

За 4 години до нанесення нівелір суміші основу обробляємо ґрунтуючою емульсією. Грунтування зміцнює основу, зменшує його водопоглинання, тим самим збільшує живучість і розтікання самовирівнюючі сумішей. Емульсія наноситься щіткою, валиком або за допомогою розпилювача.

 

УЛАШТУВАННЯ МАЯКІВ

Залежно від мінімально рекомендованої товщини нанесення складу укручуємо шурупи або виставляємо маяки-репери так, щоб при виливання розчинна суміш покрила найвищу точку підстави мінімально допустимим шаром.

 

ПРИГОТУВАННЯ РОЗЧИННОЇ СУМІШІ

Готуємо суміш розчину в такій послідовності: в ємність з необхідною кількістю чистої води засипаємо суху суміш. Така послідовність дозволяє уникнути утворення грудок. Потім електродрилем з насадкою або будівельним міксером ретельно перемішуємо суміш до отримання однорідної консистенції. При приготуванні нівелірсмесей потрібно чітко дозувати воду, дотримуючись рекомендацій на мішку. Передозування води призведе до того, що розчин втратить однорідність і не набере своєї міцності. Додавши води менше рекомендованої, розчинна суміш буде погано розтікатися і отримати рівну поверхню буде важко.
 

ВИЛИВКА САМОВИРІВНЮВАЛЬНОЇ СУМІШІ

Саму виливання починають з далекого від виходу кута смугами по 40-50 см. Даний процес проводиться безперервно. Розлив смугу розчинної суміші, злегка разравниваем її широкої металевою теркою або шпателем, після чого відразу ж деаеріруем (видаляємо повітря) за допомогою жорсткого шипованного валика. Заливка повинна проводитися досить швидко, щоб не допускати підсихання кромки попередньої смуги, в іншому випадку рівну поверхню отримати не вдасться. Приміщення повинне заливатися сумішшю за один прийом. Через 6 годин після виливання ДОЛІВКА-319 по підлозі можна вже ходити.

До пристрою фінішного покриття приступають після повного висихання розчину. Вирівнювання підстав за допомогою нівелірмасса це швидкий і дуже технологічний спосіб отримати ідеально рівну основу під будь-яке покриття.

Самовирівнювальні підлоги БУДМАЙСТЕР – рівніше не буває!